KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Skiss 12221429
*
nr 1222 1429
Birgit Broms
(1924-2008), Sverige
Skiss, Birgit Broms (1924-2008), porträtt, signerad. Motivet: 33x16
Birgit Broms, svensk bildkonstnär född 1924, död 2008.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 december 2018
kl 18:38:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/12 09:09:15
1
150 kr
10/12 18:01:16
2
150 kr
10/12 18:01:16
1
150 kr (Budbetjänt)
10/12 18:31:34
2
200 kr
10/12 18:33:30
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller birgit broms porträtt porträttmåleri skiss vattenfärg
-
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29
-
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:20
*
Birgit Broms
Birgit Broms, svensk bildkonstnär född 1924, död 2008.
Läs om budbetjänten
nr 1222 1429
Birgit Broms
(1924-2008), Sverige
Skiss, Birgit Broms (1924-2008), porträtt, signerad. Motivet: 33x16
Birgit Broms, svensk bildkonstnär född 1924, död 2008.
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 250 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 10 december 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 10/12 09:09:15 | 1 | 150 kr |
| 10/12 18:01:16 | 2 | 150 kr |
| 10/12 18:01:16 | 1 | 150 kr (Budbetjänt) |
| 10/12 18:31:34 | 2 | 200 kr |
| 10/12 18:33:30 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller birgit broms porträtt porträttmåleri skiss vattenfärg
-
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36 -
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29 -
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33 -
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:20



